Cilas Kauçuk A.Ş

1988 yılında Almanya’da kendi aile şirketini kurduk.  4 adet kauçuk  presi satın alıp Çaydeğirmeni Devrek’te ki aileye ait evin altını atölyeye dönüştürerek 300 m2’lik alanda işe başlandı.
Zamanla Almanya’daki müşterilerimizin sayısı ve aynı oranda onlardan gelen talepler artmaya başladı..

Bizi Takip Edin

AR-GE

AR-GE kapasitemiz

AR-GE çalışmalarına olanak sağlayan CİLAS KAUÇUK A.Ş. laboratuvarı, mühendis kadrosu ile müşteri test taleplerini karşılamaya özen göstermektedir. AR-GE bünyesinde laboratuvarımızda yapılan ürün geliştirme çalışmaları, müşteri beklentisine ilaveten gelişen teknoloji ile birlikte daha az maliyetli alternatif olabilecek ürünler müşterilerimizin önerisine sunulmaktadır.

Laboratuvarımızdaki test cihazlarımız ile ürün performans testleri, statik-dinamik-mekanik testleri, ömür testleri, ısıl ve kimyasal yaşlandırma testleri,kauçuk karışımlarının vulkanizasyon karakterleri ve viskozite testleri, deformasyon testleri, sertlik-yoğunluk ölçümleri, malzemenin fiziksel özellikleri (çekme, kopma, uzama, yırtılma, basma vs.) ,metal-kauçuk bağlantılı parçaların yapışma testleri, tuz sisi korozyon testleri gerçekleştirilmektedir.

MAKARA orta_delik_deneme_simulation